Життя під градусом: ТОП-5 тварин-алкоголіків в дикій природі

животные алкоголики

Сьогодні в нашому топі цікавих фактів тварини-алкоголіки в дикій природі. Думаєте, тільки ми частенько прібухіваємо п’ятницями і суботами, хоча саме по собі бажання виникає частіше? Я вас прошу. У світі є як мінімум 5 питущих тварин, які перебувають під градусом більшу частину життя.

Тварини-алкоголіки — ТОП-5

Сьогодні ви дізнаєтеся про птахів, яким пора в реабілітаційний центр. Бджіл, що порушують ПДР. Мавп, що крадуть коктейлі. І ще про парочку потішних представників світу фауни.

Питущі малайзійські землерийки

животные алкоголики в дикой природе

Малайзійська землерийка

У тропічних лісах Малайзії живуть гризуни розміром зі звичайного щура. Щоночі ці хлопці відправляються на пошуки збродженого пальмового нектару. За складом і смаком він нагадує пиво. Звучить, ніби землерийки й справді ті ще алкаші. Але насправді алкоголь для них — важлива частина щоденного раціону.

Пальмовий нектар покращує метаболізм гризунів, допомагає знизити ризики розвитку серцево-судинних захворювань і вживати в їжу необхідну кількість калорій.

П’яні мавпи Сент-Кітсу

животные алкоголики в дикой природе

Мавпи Сент-Кітса не проти пропустити по коктейльчику

На Карибському острові Сент-Кітс живе популяція диких зелених мавп, які за фактом є тими ще алкашами. Ці мавпи з незапам’ятних часів крадуть і їдять ферментовану цукрову тростини, яка використовується для виробництва рому.

Сьогодні примати перемикнулися з очерету на коктейлі туристів, які регулярно крадуть у скромних відвідувачів пляжу.

До слова, дослідження, проведене на мавпах, показало, що, як і люди, вони діляться на чотири категорії питущих: соціальні, алкоголіки, запійні та непитущі.

Більшість мавп — соціальні п’яниці. Зазвичай вони прикладаються до чарки з іншими побратимами та намагаються уникати бухлішка в першій половині дня. Те ж дослідження також показало, що молоді мавпи випивають більше дорослих особин.

Омелюхи, яким пора на лікування

животные алкоголики в дикой природе

Зараз заспіваю!

А ось омелюхи люблять поласувати ягодами горобини, особливо коли плоди починають бродити. При чому чимало птахів не можуть вчасно зупиниться і наїдаються алкогольними ягодами до такого стану, що у них відмовляють крила.

В останні роки явище почало набувати масового характеру. Так, у 2014 році в канадському Юконі довелося відкрити витверезник для омелюхів та доставляти туди нещасних на лікування і відновлення.

Американські та єгипетські кажани напідпитку

животные алкоголики в дикой природе

Американський кажан

Тропічні кажани з Центральної та Південної Америки регулярно їдять ферментовані фрукти та п’ють нектар. Але при цьому рідко відчувають вплив вживаного алкоголю. Коли вміст спирту в крові становить близько 0,3%, вони все ще можуть долати складні смуги перешкод.

При цьому їх єгипетські побратими при такому ж рівні алкоголю в крові вже не здатні управляти координацією рухів. Вчені вважають, що цей підвид має нижчу толерантність до спиртного.

Бджоли, які регулярно порушують ПДР

животные алкоголики в дикой природе

Бджоли теж люблять випити

Водіння в нетверезому стані є найсерйознішим порушенням ПДР. А тепер уявіть, що ви пересуваєтеся по повітрю і стикаєтеся зі своїми такими ж п’яними колегами.

Що п’ють бджоли? Нектар, зрозуміло. Причому деякі настільки уклюківаються, що не можуть знайти дорогу назад у вулик. Але для тих, хто повернувся, справи йдуть набагато гірше: п’яну бджолу не пускають додому побратими. Вони блокують вхід і чекають, поки бідолаха протверезіє.

Поделиться: