Самодостатність жінки — 5+ секретів життя в гармонії з собою

самодостаточность женщиныГоворячи «самодостатність жінки», ми найчастіше маємо на увазі фінансову незалежність від чоловіків або сім’ї. Але вміння платити за рахунками — лише частина масштабного поняття, що охоплює всі сфери життя. По суті, у нас 2 героїні. Перша — домогосподарка при чоловікові, дітях і нереалізованих амбіціях, які одного разу перетворюють сімейне життя в поле бою. Друга — кар’єристка, яка не згодна розчиняться в побутових тяготах.

Що їх об’єднує? Бажання бути щасливими, мати люблячого чоловіка, гідну роботу, хобі, вміння знаходити час для себе. Чи можна зібрати частини цього пазла в повноцінну картину? Так, можна. Що для цього потрібно? Бажання працювати над собою і хороша мотивація. А точніше здатність радіти своїм маленьким перемогам. Але про все послідовно.

5+ секретів самодостатності жінки

самодостаточность женщины

Самодостатня жінка фінансово і психологічно незалежна

Її незалежність може бути як повною, так і частковою. Але якщо дуже постаратися, кожна представниця прекрасної статі якщо є бажання, здатна заробити на кофтинки та печеньки. Щоб не просити зайві 18 копійок у чоловіка і не відчувати себе зобов’язаною. Саме це змушує погоджуватися з його точкою зору, коли ви цього не хочете. Жити за його правилами, коли вони вам огидні. Зберігати відносини, якщо вони себе зжили.

Так, більшість з нас розуміють самодостатність жінки, в тому числі у відносинах з чоловіком, як уміння заробити собі на життя і мати можливість гордо проголосити словами героїні однієї поганий пісні: «Іди геть, я все вирішу сама». Однак озирніться на своє оточення. Напевно серед близьких подруг і далеких приятельок знайдуться ті, хто труситься за чоловіком, маючи достатню кількість коштів. Тому що звичка, статус, сякі-такі відносини. І в чому тут самодостатність?

Водночас в натовпі цих же жінок є та, яка, не маючи поняття про те, як взагалі виглядають ці самі гроші, не пасує перед обличчям фінансових труднощів. І не погоджується на відносини з першим в кінці списку, тому що вибір претендентів обмежений. Так хто з них більш самодостатній?

Самодостатність жінки має на увазі відсутність страху залишитися одній

самодостаточность женщины

Побороти його повністю складно, якщо не сказати неможливо. Але цілком реально зробити прояви цього руйнівного почуття менше.

Не варто повністю розчинятися в інтересах чоловіка, обмежувати своє коло спілкування і переконувати себе, що «поганий, але мій». Зберігайте за собою право на зустрічі з друзями, спільні вилазки у світ, роботу і творчу самореалізацію. Саме наявність спілкування, навіть вузького по інтересах в гуртку з в’язання, допоможе скоротити кількість поганих думок.

Самодостатність жінки полягає в умінні зайняти себе

І відчувати комфорт на самоті. Так тонко ми підійшли до теми, як важливо розвиватися і підвищувати свої навички та вміння в різних сферах життя. Читати книжки, дивитися хороші фільми, стежити за змінами у світі та новинами, щоб бути співрозмовником, якого хочеться чути та слухати.

Ви не можете бути цікаві оточенню до тих пір, поки ви не цікаві собі та не знаєте, що робити наодинці з собою. Це аксіома.

самодостаточность женщины

Самодостатність жінки прихована в здатності керувати жалістю до себе

Більшість з нас вважають, що гідні більшого і витрачають величезну кількість часу на оплакування втрачених можливостей. Чи варто зайвий раз говорити, наскільки деструктивно і марно шкодувати про те, що було і пройшло або не було, але теж пройшло? Що значно конструктивніше витратити вільний час на придбання нових знань, які приведуть до нових знайомств?

Упевнена в собі жінка вже навчилася приймати рішення і не звинувачувати себе за наслідки, тому що вони можуть бути різними. Вона здатна контролювати емоції, аналізувати ситуацію, залишатися вірною своїм принципам, не брехати собі та не тішитися марними надіями. Вона реалістка, яка розумє, що в принципі все можливо, але потрібно дуже постаратися.

Така жінка не заздрить більш удачливим подругам, прикрившись виправданням: «Але я ж і розумніша, і красивіша, а цієї просто пощастило». Вона розуміє, що заздрість — це нормально, упокорюється з нею і починає ще старанніше працювати.

самодостаточность женщины

Самодостатня жінка працює над своєю зовнішністю

На жаль, в нашому частково вирослому з радянських штанців суспільстві склалася помилкова думка, що доглянута і добре одягнена представниця прекрасної статі доглядає за собою і добре одягається виключно, щоб привернути увагу чоловіків. Тому ми все ще зустрічаємо на вулицях курячі ноги в капроні в мінус 40, бойову розмальовку о 8 ранку і бомж-стайл після заміжжя. Ну, коли вже все зроблено і фотки з весілля на тумбочці, то можна і в лосинах.

Насправді наша зовнішність — це відбиття нашого внутрішнього стану. Доглядати за собою, займатися спортом і підбирати гарний одяг жінка повинна, щоб подобатися собі. Коли ви подобаєтеся собі, ви пдобаєтесь оточенню. При цьому, щоб відчувати себе комфортно і впевнено, не потрібні 12-сантиметрові туфлі-вбивці. Досить широкою спокійної посмішки на розслабленому обличчі.

самодостаточность женщины

Самодостатня жінка не створює собі кумирів

Не намагається бути схожою на Діту фон Тіз або Віру Брежнєву. Одягатися, як Жаклін Кеннеді. Жити за правилами Коко Шанель. У неї є свої правила. Вона не залежить від думки оточення, а до часу формування себе як особистості розуміє, що у кожної людини свій шлях. І що поруч завжди будуть сильніші та щасливі. Це здорова конкуренція світу, яку витримує той, хто ставиться до неї з гідністю і філософським терпінням.

І, нарешті, самодостатня жінка — це жінка, яка розуміє, чого хоче від життя

самодостаточность женщины

Якщо будувати кар’єру, то будує кар’єру. Вона спокійно реагує на вигуки перекислих булочок: «А як же сім’я, коли ж діти?».

Якщо вона зациклена на сім’ї та не збирається витрачати себе на сидіння в офісі, перестає рефлексувати на тему самореалізації. Просто віддає всю себе чоловікові та дітям без залишку і докорів сумління про втрачені можливості.

Якщо в її плани входять обидва пункти, шукає золоту середину. Вона вчиться поєднувати все знову ж без перманентного ниття. Цей шлях є оптимальним, оскільки дозволяє змінювати сфери діяльності та не зависати у своїх переживаннях.

самодостаточность женщины

Ринок відносин сьогодні старанно нав’язує нам образ панночки, що тримає в кулаці свою долю. Вона успішна на роботі, прекрасно виглядає, у неї є квартира і машина, неабиякі розумові здібності, кіт, винна шафка і чоловік вихідного дня. Але чи щаслива вона? Чи є така самодостатність обов’язковою умовою внутрішнього комфорту? Чи можна (і потрібно) бути повністю незалежною? Вирішувати вам.

Важливо пам’ятати: все ті ярлики, які приклеює суспільство, — лише шаблони та стереотипи. Ніхто не зобов’язаний жити відповідно до них.

Значимо лише те, що відчуваєте ви. І якщо ви задоволені своїм життям, це і є ваша жіноча самодостатність.

Поделиться: