У чому різниця між фліртом, зрадою і романом на стороні?

флирт роман измена цитаты

Кинутий побіжно погляд, посмішка або лайк під фото в соціальних мережах частина людей розцінює як безневинний флірт. Для інших це зрада, причина для ревнощів і образи. Розберемося, в чому різниця між фліртом, зрадою і романом на стороні.

Що таке флірт?

цитаты про флирт и измену

Сприйняття флірту — величина суб’єктивна і має розпливчасті межі. Особливо, якщо точка зору у партнерів відрізняється. Але невинний флірт може стати поштовхом до серйозних наслідків і розцінюватися як зрада. Тому парі необхідно самостійно визначити, в якій мірі він нешкідливий і які дії неприпустимі.

У поняття флірт входять і такі види поведінки, як покупка напою, компліменти, легкі дружні обійми або специфічні жарти. Нешкідливим і допустимим можна вважати тільки таку дію, про яку не соромно розповісти партнеру, не боячись осуду і гніву. В іншому випадку почуття провини та страху говорить про більш серйозні вчинки.

Повага і довіра — основа здорових відносин. Стрес другої половини після прояву симпатії до іншої людини є наслідком ревнощів і невпевненості. Але зрозуміти ці почуття партнеру самому може бути неможливо, тому завжди потрібно обговорювати та домовлятися про поведінку стосовно сторонніх.

Де проходить межа між дозволеним

флирт роман измена цитаты

Потреба в симпатії оточення, визнанні і любові роблять флірт невідійманим супутником життя і присутнім на початковому етапі розвитку всіх відносин. Згодом звичка і рутина виключають цей важливий момент двостороннього обміну симпатією і змушують шукати заміну емоціям з іншими людьми. Інтернет сьогодні надає для цього масу можливостей і сприяє зростанню обману.

Легкий флірт переходить межу і стає чимось серйозним, якщо це превалює над емоційною віддачею в поточних відносинах. Листування здійснюються таємно, потім слідують зустрічі та зашифровані телефонні дзвінки.

Всі ці моменти можна помітити за собою і намагатися виправдати неналежну поведінку. Шматочки мозаїки поступово складаються і підозра партнера неминуче призводить до викриття. Щоб самостійно розібратися в ситуації, поетапно проаналізуйте свої дії та думки. Чесно оцініть, які моменти з представлених нижче можна віднести до вас.

флирт роман измена цитаты

Раціоналізація відносин

Якщо спілкування з людиною з категорії «просто друзі» викликає провину, і ви намагаєтеся виправдати себе, то таке спілкування не можна назвати виключно платонічним. Можна довго приховувати романтичний настрій за власними помилковими судженнями, постійний укол совісті говорить про зворотне.

Явне несхвалення партнера

Якщо друга половина відкрито не схвалює тісну дружбу з кимось, то, може бути, формат дружніх відносин дійсно недоречний. При цьому не важливо, чи вважаєте ви таку поведінку допустимою, сторонні спостереження і занепокоєння партнера слід поважати та брати до уваги.

флирт роман измена цитаты

Думка з боку

Якщо друзі або родина тактовно намагаються звернути вашу увагу на моральні цінності та роблять акцент на відданості, не ігноруйте сигнали. Це червоний прапор, що означає, що ви на межі. Цінуйте поради та не нехтуйте незалежною думкою з боку

Недоречні дії та наміри

Дискомфорт в поточних відносинах і нерозуміння призводять до потреби замінити відсутні позитивні емоції. Замість того, щоб спільно з партнером розібрати ситуацію та обговорити, ви шукаєте увагу на боці. Такий флірт небезпечний тим, що відбувається несвідомо чи навпаки спеціально спрямований на привернення уваги партнера. Розцінювати це можна як токсичну поведінку.

Як визначити зраду

флирт роман измена цитаты

Емоційна або фізична зрада однаково призводить до стресу та образи партнера. Це поведінка, при якій ви не лояльні до поточних відносин. Сам по собі потяг ще не обман, але дії, спрямовані на інтимне зближення з людиною, однозначно розцінюються як зрадництво.

Моногамні відносини категорично заперечують інтимний зв’язок з іншим партнером, навіть при відсутності емоційного потягу. І якщо у флірті можна «плавати в нейтральних водах», то в цьому випадку руйнівна сторона зради очевидна.

Життя на «два фронти»

Зрада в емоційному і фізичному плані не завжди відбувається в одиничному випадку. Обман може привести до довгострокового роману і глибокої прихильності до іншої людини. Зустрічі та спілкування поза офіційними відносинами стають регулярними та дозволяють задовольнити психологічні та інтимні потреби. При цьому кількість одночасних партнерів може і не обмежитися двома.

Ключова роль у відносинах між людьми — довіра. Тому ще на зорі розвитку романтичного майбутнього обговоріть моральні цінності кожного і збудуйте поведінкову модель до сторонніх, яка прийнятна для двох.

Поделиться: