Парапланеризм — найкращі крайовиди та присмак ризику

Парапланеризм — наймолодший авіаційний спорт у світі. Проте протягом останніх кількох років не бракувало вражаючих досягнень, які стали б постійною частиною історії цієї дисципліни.

Екстрим для відчайдушних

Що слід знати про парапланеризм? Він був створений у сімдесятих роках ХХ століття у Франції. Параплан — це тип вітрильника, який має м’яке крило, тому для нього не потрібен двигун. Його пілот сидить у спеціальному джгуті, який розміщений під тканинним крилом. Можливість опанувати параплан у Івано-Франківську — гарна нагода побачити найпрекрасніші та мольовничі обрії.

Польоти на парапланері зазвичай складаються зі зльоту зі схилу з відповідним кутом нахилу. Наступні етапи — планування та посадка на відповідному полі. Час польоту залежить від різниці висот між точкою зльоту та точкою посадки.

Хто може літати на параплані? Будь-хто насправді. Ним можуть займатися:

  • підлітки,
  • дорослі,
  • люди похилого віку.

Опанувати мистецтво польоту не найскладніше випробування. Як робота обладнання, так і сам зліт, маневрування планером та посадка досить прості. Це також відносно безпечний вид екстриму.

Гірські райони найкраще підходять для парапланеризму. Щоб мати змогу літати, достатньо різниці у висоті між зльотом та посадкою. Безсумнівні переваги цього повітряного спорту включають можливість милуватися захоплюючими видами. Цікаво, що парапланеризм також можна успішно практикувати на рівній місцевості. Як це можливо? Політ тут відбувається із застосуванням буксиру, який дозволяє досягти висоти навіть у кілька сотень метрів.

Антуан Жирар та його політ над Броуд-Піком

Коли мова заходить про найефектніші польоти на параплані в історії людства, слід особливо згадати досвідченого французького парапланериста та альпініста — Антуана Жирара, який злетів із землі на висоту 8157 метрів і пролетів прямо біля знаменитої вершини Броуд-Пік

Жирар пробув у пакистанських горах майже місяць. У цей час він кемпінгував і літав один навколо Нанга Парбат. У липні він нарешті злетів з льодовика Балторо і пролетів над вежею Транго над Конкордією. Звідти він пішов до масиву Броуд-Пік та був першим парапланеристом, який досяг згаданої вершини, що має висоту 8051 метр.

Побивши рекорд, Жирар перетнув перевал Гондогоро, розташований на висоті 5620 метрів, та приземлився на висоті 4400 метрів.

Політ Томаса де Дорлодота та Гораціо Льоренса над Гімалаями

Тут також варто згадати двох парапланеристів — Томаса де Дорлодоту та Гораціо Льоренса, які в жовтні 2019 року відвідали Індію для 350-кілометрового польоту над гімалайськими хребтами. Переліт пройшов через найменш відвідувані місця в історії цього виду.

Парапланеристи першими у світі пролетіли над перевалом Рохтанг. Вони також здійснили перший політ над долиною Спіті, досягнувши висоти 6200 метрів над рівнем моря. Під час своєї пригоди вони часто боролись з несприятливими погодними умовами.

Поделиться: