Леді Годива з Ковентрі: роздягтися заради справедливості

Навіть сьогодні, в розслабленій і розкутій реальності 21 століття, виступи жінок-активісток частенько змушують нас сором’язливо відвести погляд убік. Дівчата оголять то одну, то іншу частину тіла, відстоюючи свої ідеали та погляди на життя. Однак вони далеко не перші, хто пішов на крайні заходи в боротьбі за свої права. А ось однією з перших можна назвати англійську графиню леді Годіву, ще на початку 11 століття наважився проїхатися вулицями Ковентрі оголеною. Розповідаємо вам її дивовижну історію.

Дочка свого народу

Піти на такий вчинок прекрасну дружину графа Леофріка змусили не сімейні проблеми, а переживання за добробут народу: чоловік зробив життя нещасних абсолютно нестерпним. І, попри те, що Леофрік був щедрий стосовно церкви, заснував бенедиктинський монастир і влив в нього купу грошей, податки для людей він зробив непомірно високими. Сплативши їх все, можна було відправитися у вільну подорож тільки на паперть.

Годіва без пуття просила чоловіка стати більш лояльним, і тоді він виставив їй умову: проїдеш голою вулицями міста, тоді ок, поговоримо про податки. Що вона негайно і зробила: зняла дорогий туалет, піднялася на коня і повністю оголеною проскакала вулицями Ковентрі. Чоловікові не залишалося нічого іншого, як тільки виконати обіцянку.

Леді Годіва на картинах Джона Кольєра і Едмунда Лейтона

Власне, краще за всіх це запам’ятав Джон Кольєр на картині «Леді Годіва» (1898):

А ось, власне, і сам момент прийняття рішення. Вже у виконанні Едмунда Лейтона (1892):

Історія про підглядаючого Тома

Кажуть, що всі жителі міста, підкорені сміливістю і рішучістю жінки, в той момент глухо закрили віконниці, і ніхто не наважився вийти з дому, щоб не бентежити Годиву. Так вона і проїхала, ніким не помічена.

Правда, ходили плітки Тома — цей чоловік нібито наважився поглянути на оголену графиню і тут же втратив зір. Так йому і треба.

Графиня з Ковентрі в мистецтві

Скільки в цих легендах правди, а скільки вигадки — невідомо, однак з того часу ось уже десять століть образ відважної леді Годіви продовжує жити в мистецтві завдяки зусиллям художників і поетів, а ще на емблемі англійського Ковентрі. Ну і, звичайно, там же, недалеко від собору в пам’ять про відважний вчинок Годіви поставили пам’ятник, назвали на її честь астероїд і створили шоколад.

У 1955 році американський режисер Артур Лубін зняв про цю дивовижну жінку фільм «Леді Годіва з Ковентрі», так що, якщо любиш якісне старе кіно, варто подивитися.

Поделиться: