Крафтові продукти — що це таке і чи варті вони своїх грошей?

крафтовые продукты что это

Крафтові продукти — що це таке і що це означає? Незвичайне модне слово буквально заполонило продуктовий ринок. У цій статті розбираємося, чому все більше людей віддають перевагу крафтовій продукції, чим вона відрізняється від масового виробництва і чи варта грошей, які за неї просять?

Крафтові продукти — що це таке і як виник напрям

крафтовые продукты что это

З англійської мови слово «craft» дослівно перекладається як «ремесло». Поняття визначає предмети та продукти, виконані в обмеженій кількості вручну. В обіг термін увійшов у 80-х роках 20-го століття в Америці. Тоді невелика домашня пивоварня почала в малих обсягах продавати класичне пиво. Приготоване вручну на основі натуральних компонентів, воно припало до смаку шанувальникам пінного напою. Відсутність пастеризації, свіжий і насичений смак стали відображати сутність крафтового пива.

Поступово крафтовими стали називати напої, харчі та страви, приготовані вручну в малій кількості з природних складових. Весь світ захопила хвиля відмови від масового виробництва і пошук якісного товару, зробленого з душею.

Сьогодні в цій ніші можна зустріти сир, шоколад, варення, ковбаси, мед, хліб, бургери, масло, косметику і безліч інших речей. По суті, це мінівиробництво, орієнтоване на домашні смакові цінності і якість, а не на масові продажі.

Особливості крафтової продукції

крафтовые продукты что это

Основна відмінність крафтових харчів і напоїв — натуральність інгредієнтів, ручне виробництво, природний смак. Суворих норм і вимог як до оформлення, так і рецептурі немає. Важлива відсутність штучних консервантів, барвників, харчових добавок і хімії. І використання переважно ручної, сімейної праці на всіх стадіях процесу.

Так, якщо це крафтовий сир, то він повинен бути з натурального молока. А фермерська корова повинна харчуватися тільки природними кормами та міститися у відповідних умовах. Ніяких загусників і ферментів в істинно домашньому сирі бути не повинно. Таке ж правило застосовується і до іншої продукції.

Крафтова їжа не означає відсутність сертифікатів і невідповідність санітарним вимогам. Щоб продавати подібні вироби, необхідні все підтвердження її безпеки для здоров’я.

Співвідношення ціни та якості

крафтовые продукты что это

Добірні компоненти та унікальна рецептура роблять крафтові вироби унікальними та високоякісними. Така продукція не може бути дешевою, як в мас-маркетах. Адже для її виготовлення використовується тільки найкраща сировина і йде максимально багато часу. Поодинокі товари або маленькі партії на замовлення дозволяють ретельно контролювати підсумкову якість на всіх етапах створення.

Часто крафтове виробництво виростає з хобі та не несе в собі первісної мети багато заробити. Головна ідея подібної їжі в тому, щоб поділитися улюбленими емоціями та смаками, показати свою майстерність.

Оригінальне упаковування

В ідеалі крафтова продукція повинна «від» і «до» бути виконана з природних матеріалів і з мінімальним використанням технічних пристосувань. Прості паперові пакети, непомітні або, навпаки, яскраві етикетки, скляна тара максимально підкреслюють натуральність продукції та її приналежність до ексклюзивних товарів. На етикетці важливо максимально чітко сфокусувати увагу споживача на унікальні характеристики товару.

Гурмани загострюють увагу не тільки на якості продукту, але і на його подачі. Дерев’яні дощечки в ресторані замість тарілок, несподівані закуски в оригінальному оформленні формують правильне уявлення про виріб та підкреслюють його смак.

Крафтові продукти — що це таке, популярні ніші виробництва

крафтовые продукты что это

Одна з найпоширенішої продукції — домашні пивоварні. Келих ароматного свіжого хмільного напою обійдеться цінителю в копієчку. І плутати справжнє крафтове пиво з розливними закладами на кожному розі не варто. Тільки натуральні складові та природний процес приготування може дати пиву звання крафтового напою.

Фермерські господарства повсюдно перейменовують екологічно чисту продукцію в крафтову, слідуючи модним віянням. Однак це не одне і те ж. Весь процес виробництва на кожній стадії повинен бути особливим, сімейним, в результат вкладена душа і талант. А кількість товару — лімітована та ексклюзивна. Адже навіть сир від однієї та тієї ж корови ніколи не вийде однаковим. Все залежить від сезону і часу доби, коли стався збір молока.

крафтовые продукты что это

Невеликі булочні, в яких завжди свіжий і ароматний хліб без шкідливих добавок і за унікальною рецептурою, все більш популярні. Оцінити справжній хрусткий багет з печі може кожен, але мало хто готовий викласти за нього відповідну ціну? Адже буханець з супермаркету буде в кілька раз дешевше.

Обертів популярності набирають ковбасні мінізаводи, домашня консервація, кондитерські вироби, швидкоїжа, м’ясні ферми та пасіки. І якщо світ вже давно захлеснула крафтова революція, то в нас вона тільки зароджується.

Поделиться: