Колін Маккалоу — особисте життя, «Ті, що співають у терні» і танці навколо літератури

колин маккалоу биография

Коли я впадаю в ностальгію, то зазвичай починаю дивитися фільми з дитинства. «Ті, що співають в терні», наприклад. Пам’ятайте, як ми проливали сльози над метаннями кардинала де Брікассара між вірністю боргу і любов’ю до Меггі? Моє захоплення цією парочкою було настільки сильним, що я змусила мати зшити кардинальську сутану для Кена. Дзуккетто або пілеолус (шапочку священника, тепер ви знаєте) ми прикріпили до голови двостороннім скотчем. Мінісеріал з Річардом Чемберленом, що вийшов на екрани в 1983 році, отримав кілька «Золотих глобусів» і «Еммі», але автор роману Колін Маккалоу назвала його «справжньою блювотою»…

Як склалася доля самої письменниці? Чи була цікавою її біографія? Прожила вона яскраве насичене життя або свої нереалізовані емоції вклала в образи персонажів?

І так, і ні…

Колін Маккалоу — біографія коротко, цікаві факти з життя

колин маккалоу биография

Макалоу написала багато книжок

Маккалоу подарувала світові не один десяток книжок. Але прославили її «Ті, що співають у терні». Прославили та зробили автором одного хіта. Як Харпер Лі з «Убити пересмішника» і Селінджера з новелою «Над прірвою в житі». При цьому «Ті, що співають у терні» стали однією з найбільш продаваних книг у світі. На цей час куплено близько 40 мільйонів копій роману. І кожну хвилину продаються ще дві.

Поки ви читаєте цю статтю, хтось вже починає співпереживати заплаканої Меггі в старому платті і красеню в сутані, які незабаром зруйнують життя один одного.

колин маккалоу биография

Кадр из екранізації роману

Маккалоу народилася в 1937 році в австралійському Веллінгтоні в сім’ї ірландця і новозеландки. Найбільше батьки переживали через замкнутість дівчинки — вона не любила спілкуватися з однолітками, зате обожнювала читати книги, малювати й писати вірші.

Згодом родина Колін осіла в Сіднеї. Дівчина вступила до коледжу, почала підробляти журналістом, викладачем і навіть водієм автобуса.

А потім вступила до медичного університету. Але її мріям стати хірургом не судилося збутися — у Маккалоу розвинулася алергія на медичне мило. Ось так один маленький недолік зруйнував одну велику мрію. Тоді дівчина зайнялася нейробіологією і переїхала до Великобританії. Потім в США, де 10 років пропрацювала на кафедрі неврології Єльського університету.

«Ті, що співають у терні» і ще 10 романів

Насправді вона любила літературу, але писати все ж почала, щоб заробити грошей. Свій перший роман «Тім» вона опублікувала у 26. Книга про любов дорослої жінки до хлопця з проблемами розумового розвитку сьогодні входить в ТОП-50 кращих романів про кохання. Колін отримала за неї непоганий гонорар, але всесвітньої популярності не набула.

Цікавість від «Паштету»: в 1979 році вийшла екранізація фільму з Мелом Гібсоном в головній ролі.

колин маккалоу биография

Кадр зі стрічки “Тім”, 1979

Потім були «Ті, що співають у терні», буквально підірвали мільйони сердець по всьому світу. Вона розповідала нам історію великої австралійської сім’ї з її труднощами та бідами. Але хлопчиків і джентльменів, дівчаток і леді цікавила тільки історія кохання бідної красивої дівчини до священника.

Заборонена тема, де борг виявляється сильніше за почуття, розбурхувала свідомість. Хоча почуття в підсумку перемагають: в той момент, коли виконувати борг не залишається часу і здоров’я — під кінець життя.

Танці навколо літератури

Після виходу екранізації «Тих, що співають в терні» Маккалоу залишила науку і повністю присвятила себе літературі. Однак експерименти з жанрами не принесли особливих плодів. Вона писала історичні романи про життя в Стародавньому Римі та про долі англійських ув’язнених, етапованих в Австралію, отримувала престижні премії, але не могла повторити власний тріумф.

Колин Маккалоу цитаты

Колін Маккалоу

Передостанньою надією Колін став роман «Дотик»: письменниця намагалася розповісти зворушливу історію життя ще однієї сім’ї, але занадто перевантажила її описами технічного прогресу. Жінки хотіли читати про любов, а були змушені читати про видобуток золота.

Добила своїх шанувальниць Маккалоу продовженням роману Джейн Остін «Гордість і упередження», де до невпізнання змінила характер головної героїні. Критики та шанувальники розбили книгу в пух і прах.

Особисте життя Колін Маккалоу — сім’я і діти

Вона була не з тих, хто повністю присвячує себе чоловікові:

«У житті є речі важливіші та цікавіші, ніж танці навколо егоїстичного, самозакоханого чоловіка, хоча, схоже, більшість жінок вважають за краще прожити своє життя саме так».

Колин Маккалоу и Рик Робинсон

Колін Маккалоу и Рік Робінсон

Заміж Колін вийшла в 46. Чоловік був молодший за неї на 13 років, проте різниця у віці не завадила їм прожити довге насичене життя. Дітей у пари не було.

Після смерті Маккалоу розгорівся скандал навколо її спадщини: найкраща подруга письменниці стверджувала, що за кілька місяців до смерті Колін вигнала чоловіка з дому, звинувативши в зраді.

І почався багаторічний суд: свій заповіт знайшовся у Ріка і у подруги Колін. В результаті чоловікові вдалося відстояти майно вартістю 2 мільйони доларів.

Колин Маккалоу

З чоловіком Ріком

Цікавість від «Паштету»: молодший брат письменниці Карл трагічно загинув у віці 25 років. Хлопця засмоктало в водну воронку біля берегів Криту. Його образ Колін відбила у своїй головній книзі. Син Меггі та Ральфа теж гине по волі стихії.

Колін продовжувала активно працювати до останнього дня. Максимальна перерва між завершенням однієї та початком іншої книги становила не більше півтора місяця. Письменниця померла у 2015 у віці 77 років після кількох інсультів.

Кадр из экранизации книги "Поющие в терновнике"

Кадр екранізації  “Ті, що співають у терні”

Якщо аналізувати її літературну спадщина, можна виявити кілька непоганих книг. Роман «Тім», про який я писала вище, автобіографія «Життя без свердел», цикл «Владики Риму», який напевно припаде до смаку любителям історії. Але головним її романом назавжди залишаться «Ті, що співають у терні».

Історія любові, що отримала свою назву на честь маленької птиці. Згідно з легендою, вона співає лише один раз в житті. У момент, коли в нестямі кидається на кущ терну, щоб проткнути своє серце.

І цей факт — чергове підтвердження того, що прекрасне створюється за допомогою страждань.

Колин Маккалоу цитаты

Поделиться: