Як зберегти стосунки на відстані: виживуть лише найсильніші

как сохранить отношения на расстоянии

Ну що ж, вселенський карантин не поспішає закінчуватися, а значить, настав час обговорити тему, як зберегти стосунки на відстані. Пам’ятайте, в якому ключі ми розглядали її якихось жалюгідних півроку тому? Якщо він не приїжджає, значить, не хоче. Усе. Система працювала максимально просто: протягом півгодини можна було купити квиток на літак практично в будь-яку точку Землі, зібрати валізу і рванути в аеропорт на зустріч романтичній пригоді.

Відносини на відстані нікого не лякали. Вони давно перестали бути чимось незвичайним. До всесвітнього карантину ми легко пов’язували долі з людьми, що живуть на зворотному боці планети, і заради зустрічі долали тисячі кілометрів. Сьогодні тим, хто знайшов щастя в рідному болоті, пощастило більше.

Відстань розділила мільйони пар по всьому світу. Їх ранок починається з перегляду стрічки новин і мрії знайти надію серед сотень страшилок. Цим же їх день закінчується. Весь інший час займають нескінченні розмови в месенджерах, страхи, питання, що перетікають у відчай, і бажання дожити до кінця бардаку, щоб обійняти кохану людину.

Багато пар не справляються і розлучаються. Винна ситуація? У меншій мірі. Тому що, коли ти знаходиш «єдину/єдиного» (як пафосно це звучить), ти не стнеш відпусткати його по клацанню пальців. Ти будеш чекати. Шукати варіанти. Ти не скажеш: «Ну що ж, протягну руку ближче, якщо не дотягнуся з першого разу».

Як же зберегти відносини на відстані?

Де шукати натхнення і сили чекати, коли добрий прикордонник вкладе в руки паспорт з чарівною печаткою? Універсального рішення, на жаль, не існує. Однак є кілька порад, які допоможуть подолати складні часи з гідністю і вийти з битви зі здоровою нервовою системою.

1. Спілкуватися

как сохранить отношения на расстоянии

Спасибі всесвітній павутині і мессенджерам: вони створили для нас тисячі способів не втратити важливе для кожної пари відчуття близькості. Крім традиційних відеодзвінків, можна організовувати прогулянки по місту, посиденьки за келихом вина і навіть спільний перегляд серіалів.

Не варто шукати якусь правильну модель спілкування. Просто знайдіть ту, яка буде зручна для вас обох. Однак пам’ятайте, що Час і Простір — два важливих елементи природи, і з деяких причин Простір у відносинах на великій відстані обмежений. Точніше не обмежений: його занадто багато. Чим і як його зайняти? Тільки коханою людиною за допомогою будь-яких доступних засобів комунікації. Тоді вакуум не здаватиметься таким безмежним.

Ми можемо перебувати на різних кінцях земної кулі, але залишатися близькими фізично. Чому? Тому що ми закохані. Багато пар зазнають невдачі, оскільки повністю зосереджують енергію на фізичній зустрічі, а вона постійно відкладається. Однак любов — річ дивна. Я б назвала її дивною магією. Вона працює за своїми правилами.

2. Планувати

как сохранить отношения на расстоянии

Зберегти і навіть зміцнити почуття допомагає планування спільного майбутнього. Це ідеальна можливість виробити подальшу тактику дій. Тому що основа будь-яких відносин — кінцеве возз’єднання пари. Якщо такої мети немає, рятувати нічого. Пропозиція однієї зі сторін «залишити складну розмову, поки все розсмокчеться» говорить про незацікавленість спільним майбутнім.

3. Робити сюрпризи і відправляти подарунки

как сохранить отношения на расстоянии

Крім традиційного дзвінка, можна порадувати кохану людину чимось більш відчутним. Послати дівчині букет квітів і цукерки, наприклад. Або відправити коханому чоловіку особливе вино, яке нагадає про спільні вечори. Такі примітивні речі на фізичному рівні дозволять відчути турботу.

Крім описаних вище знаків уваги, можна замовити для близької людини вечерю в улюбленому ресторані, подарувати квитки в оперу чи кінотеатр. Або навіть влаштувати розіграш, якщо у другої половини гарне почуття гумору.

4. Говорити на інтимні теми

как сохранить отношения на расстоянии

Обмінюватися гарячими фотографіями і еротичними фантазіями, щоб підживлювати своє сексуальне бажання, максимально важливо. Ну і що, що між вами тисячі кілометрів? У ці прекрасні моменти ви ближче, ніж будь-коли. Ближче мільйонів пар, які купують дві ковдри замість однієї.

5. Зберігати позитивний настрій

как сохранить отношения на расстоянии

Щоб система працювала, вам доведеться постійно вкладати у відносини позитивну енергію. До цього потрібно бути готовим з самого початку. Так, очікування завжди болісне. Дуже часто ви будете почувати себе максимально самотньо. Я б сказала, занадто часто. Але саме в такі моменти варто згадувати, яка кінцева мета заходу. Гра варта свічок, чи не так?

6. Контролювати ревнощі

как сохранить отношения на расстоянии

Ви ж в курсі, що в світі повно вільних чоловіків і жінок, які так і хочуть накласти лапу на ваше майно? Я, звичайно, жартую, але жартую лише частково. Думка про можливу зраду, якщо ви не бачилися кілька місяців, одного разу стукає в двері кожної спальні. І тут не довести, не перевірити… Заспокоїтися? А якщо не виходить?

Тому варто хоча б мінімізувати страждання. Регулярно повідомляти другій половині про свої пересування. Говорити заздалегідь, якщо плануєте посиденьки з друзями або затримуєтеся. Ну і, зрозуміло, пам’ятати, що від зради не застрахований ніхто, будь то відносини на відстані або звичайний шлюб.

Ні, ви не звітуєте. Ви захищаєте кохану людину від зайвих страждань і сумнівів, а себе — від безглуздих з’ясувань відносин.

7. Планувати зустріч на нейтральній території

как сохранить отношения на расстоянии

Мабуть, це оптимальний варіант освіжити почуття в ситуації, коли країни відкриваються і закриваються, як карти в руках шулера. Романтична відпустка допоможе знайти мотивацію для подальшого очікування.

8. Не порівнювати свої відносини з іншими парами

как сохранить отношения на расстоянии

Напевно, ви знаєте щасливчиків, які вже зустрілися. Одна моя знайома, наприклад, два дні їхала на автобусі до Португалії, щоб опинитися в обіймах коханого чоловіка. Багато європейських країн зараз дозволяють возз’єднатися людям, не пов’язаним офіційним шлюбом. Для цього достатньо надати докази відносин: листування, спільні фотографії тощо.

Їм пощастило більше, тому просто порадійте і пам’ятайте, що історія кожної пари унікальна, а обставини у всіх різні. Продовжуйте працювати над відносинами і моніторити нові можливості.

9. Не замикатися в собі

как сохранить отношения на расстоянии

Звичайно ж, відносини важливі, однак це зовсім не привід обмежувати свою свободу в інших сферах життя. Приділяйте увагу друзям, родині, хобі, частіше гуляйте і ходіть в спортзал. Продовжуйте цікавитися життям, а не перетворюватися в німий пам’ятник завмерлої на паузі любові.

10. І, нарешті, бути вдячним

как сохранить отношения на расстоянии

За те, що вам є кого кохати. За те, що провидіння подарувало вам того, хто теж любить вас. І за те, що в кінці випробування ваші відносини стануть міцнішими, а не розваляться, як сталося в карантин з багатьма, на перший погляд, показовими шлюбами.

Поделиться: