Як пережити невдачу в роботі — лайфхаки для комфортного виживання в професії

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

Як пережити невдачу на роботі та рухатися далі? За статистикою університету Цюриха, кожне п’яте самогубство у світі відбувається саме на ґрунті кризи в професії та депресії, яку він провокує. У цій статті поговоримо про те, як не зруйнувати своє життя після кар’єрного фіаско, ефективно приступити до пошуків кращої посади, зберегти психічне здоров’я і мотивацію на успіх.

Як взяти себе в руки після звільнення

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

Почнемо з головного: чим вище по кар’єрних сходах ви піднялися, тим складніше знайти місце, що відповідає всім вашим запитам і очікуванням. Це нормально — ринок праці завжди відчуває нестачу робочих рук і завжди переповнений кваліфікованими кадрами.

Простих вчителів нам потрібно в тисячі разів більше, ніж директорів шкіл. Тому не втрачайте самовладання і не думайте, що життя закінчене. Зрештою, ви працюєте за гроші, а не за ідею. А якщо за ідею, то працювати за неї можна і в іншому місці.

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

Перед тим як приступати до пошуку нового місця роботи, краще попрацюйте з власною свідомістю:

 • Визнайте провал, щоб почати новий шлях. В іншому випадку, ви будете витрачати всі сили на «підтримку особи» для свого оточення. Не соромтеся невдач, адже вони так само природні, як перемоги. Вони трапляються з усіма.
 • Змиріться з тим, що сталося. І починайте думати над тим, як вибратися. Яна Кума, наприклад, не взяли працювати в Facebook, хоча він був крутим програмістом. Тоді він створив WhatsApp і продав його Facebook за 19 мільярдів. Красунчик, що сказати.
 • Оточіть себе близькими. Хто, як не сім’я і друзі прийдуть на допомогу в скрутну хвилину? Це вони — ваше основне життя, а не наворочені офісні плюшки.
 • Згадайте, що ви живете не для того, щоб заробляти гроші. Гроші потрібні, щоб забезпечувати при їх допомозі свій комфорт. Вони — не мета. Вони — інструмент.
 • Вчіться на своїх помилках. Проаналізуйте, що привело вас до звільнення, щоб нескінченно не наступати на вже рідні граблі.
 • Не впадайте у відчай. І тому що це гріх, і тому що біди атакують групами. Потім все налагоджується, а поки не налагодилося, ви витрачаєте душевні сили на тугу, депресію, апатію і страждання. Саме вони заважають нового старту.

9 перших кроків, як пережити невдачу на роботі та рухатися далі

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

Не тіштеся надією працевлаштуватися в три плювки

Ні, теоретично це можливо, якщо ви претендуєте на посаду касира в супермаркеті або різнороба. Чому, я вже писала вище. Але не варто кидатися на пошуки нового місця, ледь забравши іменну чашку зі старого, якщо ви шукаєте роботу робіт і для фінансового, і для морального задоволення. Тут доведеться зібратися, постаратися і підготуватися.

Візьміть відпустку

Дозвольте собі відпочити тиждень-другий, зрозуміти, в якому напрямку йти та влаштуйте перезавантаження. Інакше ви ризикуєте знайти ще одну робіту для моральних страждань і незадоволеності.

Присвятіть час сім’ї та близьким, хобі, читанню книг — усьому, що може розслабити. Або навіть підказати відповідь. Цілком може виявитися, що вам варто змінити професію, а невдачі — лише підсумок тривалого перебування в чужій хатинці.

Вивчіть ринок праці

Сайти з пошуку роботи в допомогу. Напевно за час трудової діяльності, особливо якщо вона тягнулася в одній компанії, вам стало здаватися, що іншої такої посади з такими крутими умовами, навіть якщо вони рабські та антигуманні, годі й шукати. Дурниця. І щоб це зрозуміти, варто погуглити вакансії.

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

Прокачайте знання

Попередній пункт допоможе зрозуміти рівень власної кваліфікації та з’ясувати, що змінилося у вашій ніші, поки ви були зайняті. Можливо, в знаннях утворилися проломи, які потрібно закривати, — самі бачите, як стрімко розвиваються технології та вимоги до співробітників.

Тому займіться самоосвітою. Зовсім необов’язково витрачати всі кошти, що залишилися, на дорогі курси від незрозумілих коучів у вузьких краватках. Інтернет в силах запропонувати сотні безплатних вебінарів, онлайн-бібліотек та інших інструментів для розвитку професійних навичок.

Чітко уявіть роботу мрії

До банального — напишіть на аркуші паперу, чим хочете займатися, якими бачите трудові будні, які функції готові виконувати і яким з них відповідаєте. Подібний прийом візуалізації на практиці дає хороші результати.

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

Будьте до себе об’єктивні

Об’єктивність — головний козир у відповіді на питання, як пережити невдачу на роботі та почати рухатися далі. Наскільки важливо любити та поважати себе, настільки ж важливо адекватно оцінювати свої здібності. По суті, це і є любов до себе — не звалювати на свої плечі більше, ніж можеш виконати.

Складіть грамотне резюме

Без води, з послідовним і прозорим описом всіх своїх проєктів. Заручіться рекомендаціями з минулих місць роботи. По крайній мірі, з тих, де вдалося зберегти людські відносини.

Ніколи не намагайтеся обдурити HR-менеджерів на співбесіді

По-перше, ми живемо в той час, коли обман розкривається натисканням декількох клавіш. По-друге, навіть якщо вам вдасться обіймати посаду, ви впевнені, що не облажаєтеся ще на випробувальному терміні та не зіпсуєте свій послужний список? Спокій, упевненість і чесність — ось ваша основна зброя в переконанні.

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

Попросіть допомоги

Зверніться до колег і знайомих, які можуть посприяти в пошуку роботи. Напевно, таких в записнику чимало. Напевно, до вас теж неодноразово зверталися з аналогічними проханнями. І майже напевно комусь із них наразі може вимагатися співробітник.

Не бійтеся робити помилки

«Успіх — це вміння рухатись від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазму», — дуже точно підмітив Уїнстон Черчилль. А вже він був ще той фахівець в області провалів (якщо сумніваєтеся, подивіться «Темні часи»).

Помиляються всі, але чим більше ми боїмося допустити неточність, будь то банальний промах у звіті або глобальний вибір самого місця роботи, тим більше таких помилок здійснюємо. Вони трапляються з усіма. А мінімізувати їх кількість в професійній діяльності допоможе наш наступний розділ.

как пережить неудачу на работе и двигаться дальше

7 правил адекватного ставлення до праці

 1. Працювати за гроші, а не за ідею, тому що ніяка ідея по суті не унікальна.
 2. Пам’ятати, що ви не винні начальству більше записаного в трудовому договорі.
 3. Навчитися відстоювати свою точку зору — спираються завжди на те, що чинить опір.
 4. Не засмучуватися через невдачі (як варіант, засмучуватися в адекватних масштабах).
 5. Не ставити під удар трудового життя особисте — коли перше розвалиться, друге прийде вас підтримати.
 6. Регулярно контролювати ринок вакансій, щоб бути в курсі своїх перспектив і не боятися втратити роботу.
 7. Знати трудове законодавство, щоб завжди мати при собі зброю захисту від недобросовісних роботодавців.

І головне правило щасливого життя, яке підкаже, як пережити невдачу на роботі та рухатися далі: переступаючи поріг власного будинку, залишати все неприємності та переживання за його межами.

Поделиться: