Побутовий психопат — як контролювати свої емоції?

как научиться держать себя в руках и контролировать свои эмоцииЯк навчитися тримати себе в руках і контролювати свої емоції і взагалі чи потрібно це робити? Якщо збираєшся подарувати світу позитив, радість і гарний настрій, то, мабуть, не варто. Але що робити, якщо система запрограмована рознести все навколо?

Шукаємо ефективні методики управління гнівом, щоб не провести залишок днів у палаті з поролоновими стінами.

Як навчитися тримати себе в руках і контролювати свої емоції

Жарти жартами, але спокійні врівноважені люди не тільки довше живуть і відчувають себе більш щасливими, вони ще й успішні в житті, тому що своїм зверхньо-поблажливим ставленням до будь-якої конфліктної ситуації притягують увагу і повагу оточуючих.

До них хочеться тягнуться, їм хочеться довіряти, адже від них виходить впевненість і в даному моменті, і в завтрашньому дні.

Навчитися тримати себе в руках і управляти своїми емоціями означає навчиться керувати своїм життям і контролювати кожен його момент.

Потрібно це для того, щоб бути красивим і здоровим, і не вести регулярних внутрішніх монологів на тему: «Стримався б, не виглядав би зараз як повний придурок». Таку поведінку можна пробачити підлітку. Але дорослій адекватній людині — ні.

как научиться держать себя в руках и контролировать свои эмоции

У цій статті ми зібрали кілька простих порад, як навчитися тримати себе в руках і контролювати свої емоції, не плакати через дрібниці і не закочувати ближнім істерик.

Використовуй практику відстроченого задоволення

Якщо відчуваєш, що зриваєшся, вже майже кричиш і люто махаєш кулаками, пообіцяй собі надавати по щам тому противному мужику через 10 хвилин.

За цей час ти, зрозуміло, зберешся в купку, і гризти стіни вже не захочеться. Можливо, зараз це здасться тобі смішним, але прийом працює. Ще півстоліття тому його на практиці довели американські вчені.

Вони, правда, тренувалися на дітях. Обіцяли їм дати другу зефірку, якщо дитина зможе потерпіти 15 хвилин і не з’ъсть першу. 70% з’їдали ласощі відразу. Решта 30%, відтермінувавши задоволення, отримували другу порцію.

Але зефірка — це крапля в морі в порівнянні з тим, що в подальшому такі діти були більш успішні у всіх сферах життя і мали міцне здоров’я. Чого не скажеш про твої нерви .

Думай про наслідки

Як ти вважаєш, що буде, якщо ти вчинив скандал начальству або дружині (чоловікові), крім того, що тебе вважатимуть неадекватним?

Правильно, тебе вважатимуть неадекватним ще раз, покрутять пальцем біля скроні, а реноме буде борсатися десь біля позначки нуль. Зате з докорами сумління все буде добре.

Тому старайся думати про наслідки конфлікту заздалегідь і вчи себе говорити з людьми спокійно.

Якщо дуже хочеться покричати, знайди вихід емоціям

Звичайно, придушити монстра повністю не вдасться, та це й не потрібно. Це скаже будь-який психолог. Важливо навчитися давати собі розрядку, щоб в результаті не розірватися, як улюблена кулька ослика Іа.

Для початку можеш закрити очі, як слід продихатися, а потім знайти відокремлений куточок і покричати там, але тільки щоб ніхто не бачив.

Відмінно впораються з завданням фізичні навантаження — займися бойовим видом спорту. Карате або тайським боксом, наприклад, щоб під час спарингу представляти і знищувати своїх міфічних ворогів. Дуже заспокоює. Спробуй медитувати, в кінці кінців.

как научиться держать себя в руках и контролировать свои эмоции

Переключись на роботу

Негативні руйнівні емоції по своїй силі в рази перевершують позитивні. Це, звичайно, сумний факт, але і його можна використовувати в своїх інтересах — замість того щоб психувати, займися палаючим проектом.

Потенціал негативу настільки великий, що ти сам не помітиш, як зрушиш з мертвої точки.

Корисність від «Паштету»: якщо з роботою не виходить, перемкни увагу на іншу діяльність. Подзвони приятелеві, випий кави, зроби 30 присідань, послухай улюблену пісню. Загалом, відволікай себе, чим можеш і як можеш. Бажано — чимось, що приносить справжнє задоволення.

Не вивалюй весь маргарин з голови одразу

«Якщо я не скажу все, дружина / чоловік / дитина / начальник не зрозуміє, що я відчуваю насправді», — наша перша думка перед грозою. Саме через неї ми і не можемо навчитися тримати себе в руках і контролювати свої емоції.

Особливо актуальна ця проблема в сім’ї, де конфлікти виникають частіше, ніж встигаєш моргати. Насправді перебуваючи в стані афекту часто говориш неправду, а все, що прийде в голову, чим сильно ускладнюєш собі життя в подальшому.

Дай собі хвилину обдумати причини міжусобиці. За цей час зроби десять глибоких вдихів, і говори аргументовано. Існує легенда, що діалог не зайде в глухий кут.

как научиться держать себя в руках и контролировать свои эмоции

Регулюй кількість пиятик

Синька з приводу «Мені треба заспокоїтися і зібратися з думками» — найстрашніше з усіх зол. Наскільки б порядним і правильним ти не намагався бути, як б не налаштовував себе полюбити ворога і кожну квіточку — це все працює до другої, максимум третьої чарки.

У алкоголю є перевірені лазівки, і якщо не ти керуєш гнівом, а гнів тобою, келих вина перетворить твою репутацію в справжнє пекло і Пакистан. Не вмієш пити — жуй карамельки.

І не дозволяй гніву брати верх

  • «Багато хто думає, що я сердитий, гнівний тип. Але це не правда. Я твердий, я вимогливий — але я ніколи не виходжу з себе. Так, твердим треба бути, але неконтрольований гнів — це не твердість, це слабкість. Він веде вас від мети і руйнує вашу концентрацію». Дональд Трамп «Думай по-крупному і не гальмуй»

З президентом Америки, навіть якщо ти не його фанат, в даному випадку не посперечаєшся.

Як навчитися тримати себе в руках і контролювати свої емоції з дитиною

Пам’ятаєш прописну істину про те, що потрібно виховувати не дітей, а себе? Теж правда. Можна нескінченно кричати і карати чадо, ставити на гречку і позбавляти планшета, але система запрацює тільки тоді, коли у дитини буде приклад для наслідування. По іншому ніяк.

Неспокійні неврівноважені батьки дуже люблять розповідати потомству байки про важливість самоконтролю.

Поважай оточуючих

Ясна річ, коли колега бісить або мужик в метро поводиться, як останнє хамло, хочеться розправитися з ним в три клацання. Але напевно в колективі є люди, в чиїх очах не хотілося б стати врівень з плінтусом, та й влаштовувати бійку в громадському місці не комільфо.

Розбиратися, хто правий, хто винний, забираючи тебе на 15 діб, точно не стануть. Тому поважай оточуючих і намагайся розмовляти мирно. Чим більш ти спокійний, тим більш конструктивний діалог ти здатний вести.

Регулярно практикуй самоаналіз

Це також важливо, як управляти своїм життям, ходити в спортзал і шукати джерела позитивних емоцій.

Розмірковуючи на тему своїх вчинків, ти зможеш зрозуміти, що стало їх причиною, а значить, захистиш себе від повторення хоча б частини помилок в майбутньому. Це правда працює.

как научиться держать себя в руках и контролировать свои эмоции

Як навчитися тримати себе в руках і контролювати свої емоції — корисні книги

Якщо не знаєш, як приборкати себе самостійно, звернися до думки професіоналів. Три книги нижче допоможуть тобі трохи прибратися в голові і зрозуміти, що до чого:

1. Шерон Мельник «Стресостійкість»

Автор є практикуючим психологом і пропонує реальні методики, які допоможуть контролювати свої емоції.

«Емоційно абстрагуйтеся від будь-якого результату ваших зусиль. Зробіть душевний спокій своїм пріоритетом і організуйте довкола нього всю решту життя. Будь-яка проблема складається з 50% факторів, які ми можемо контролювати, і інших 50%, які нам непідвладні. Несіть відповідальність за «свою половину шляху».

2. Келлі Макгонігал «Сила волі. Як розвинути і зміцнити»

Книга Келлі визнана однією з найбільш ефективних у світі в своїй проблематиці. Доктор Макгонігал — професор філософії Стенфордського університету і практикуючий психолог.

  • «На думку вчених, самоконтроль — це питання фізіології, а не тільки психології. Саме минуще стан душі і тіла дає вам витримку і самовладання, щоб ви побороли свої пориви».

3. Ден Дубравін «Психологія емоцій: почуття під контролем»

Ця праця вчить не тільки керувати емоціями, а й розвивати позитивні — почуття гумору, радості, натхнення та ін.

  • «Відкритий прояв своїх емоцій засуджується в багатьох культурах. Проте саме в цій здатності укладений величезний потенціал для особистісної ефективності та впливу на людей. Згадайте самих впливових ораторів. Всі вони прекрасно володіли своїми емоціями і дуже вміло доносили їх до оточуючих».

Корисність від «Паштету»: багато в чому нас «робить» наше оточення. Тому старайся поменше спілкуватися з неприємними людьми і уникати свідомо негативних ситуацій — добру половину з них можна запобігти заздалегідь.

І на завершення теми корисна порада від Далай-лами:

Поделиться: