12 історій про те, як алкоголь змінив історію

алкоголь в истории человечества

Історія алкоголю стара, як сама цивілізація. Тисячоліття за тисячоліттям, спиртне допомагає людині святкувати перемоги, топити в келиху поразки, виживати у важких умовах або, навпаки, ці умови створює. У цій статті приготували 13 захватних історій про те, як, власне, алкогольні напої змінили хід історії.

Історія № 1.

Олександр Великий в п’яній люті розграбував Персеполь

александр македонский фильм

Олександр Великий відомий не тільки любов’ю до завоювань, але і до алкоголю. Пристрасть Олександра до випивки досягла піку в 330 році до н.е., коли він прибув в Персеполіс. Після того, як його люди захопили місто, Олександр вирішив спалити Персеполіс дотла після ночі страшної розпусти, що панувала там.

Це було дивне рішення, ймовірно, викликане впливом алкоголю, враховуючи, що місто тепер належав йому. У цьому полум’ї майбутні історики втратили всякий доступ до величезних обсягів знань про давній Персеполіс і Персію.

Історія № 2.

Охоронець Авраама Лінкольна покинув свій пост в Театрі Форда, щоб випити в салуні

убийство авраама линкольна

У ніч вбивства Авраама Лінкольна Джону Паркеру було доручено захищати президента під час поїздки в Театр Форда. Після того, як президент і його дружина влаштувалися, Паркер прийняв запрошення від лакея і кучера Лінкольна піти випити в сусідньому салуні Star.

Ми ніколи не дізнаємося напевно, що сталося б, якби Паркер відхилив це запрошення. Однак принаймні одна людина звинуватила Паркера в смерті президента: місис Лінкольн.

Історія № 3.

Російські війська програли війну, тому що були занадто п’яні

алкоголь в истории человечества

Попри любителів випити в Ірландії, Німеччині та Франції, жодна нація не пов’язана з алкоголем більш тісно, ​​ніж Росія з горілкою. Росіяни випробували це на практиці під час російсько-японської війни, коли довели, що не можуть відмовлятися від горілки настільки довго, щоб виграти війну.

Російські газети після бойових дій писали, що солдати були надто п’яні, щоб битися, і перетворились на легку мішень для японських військ.

У 1905 році Росія прийняла далеко не ідеальні умови договору в переговорах, що проводяться за посередництва Теодора Рузвельта. Навіть сам цар Микола звинувачував алкоголь в поразках країни.

Він заборонив спиртне напередодні Першої світової війни в надії, що те, що трапилося, більше не повториться.

Історія № 4.

Пиво допомогло побудувати піраміди

строительство египетских пирамид

Пиво зіграло ключову роль в успішному будівництві одного з найважливіших інженерних досягнень в історії людства. Воно було настільки популярним напоєм в Стародавньому Єгипті, що будівельники пірамід отримували пиво як частину прожиткового мінімуму.

Цей платіж був фактично стандартним на всій території Стародавнього Єгипту з 2686 по 2181 рік до нашої ери.

Історія № 5.

Борджіа зберегли свою силу завдяки отруєному вину

как алкоголь изменил историю

Для сім’ї, одержимої збереженням папського престолу, методи Борджіа були зовсім не моральними. Борджіа були італійської сім’єю, яка правила в епоху Відродження. Аристократичний клан налічував у своїх рядах двох пап.

Що ще більш важливо, Борджіа відомі як одна з найбільш владних сімей в історії. Яка ж була їх улюблена зброя для знищення ворогів? Вино з додаванням отрути для ворогів і підлеглих, зрозуміло.

Деякі історики вважають, що саме отруєна Борджіа пляшка вина, випадково принесена до столу, в кінцевому підсумку забрала життя одного з Борджіа, Папи Олександра VI.

Історія № 6.

Ром зробив найпотужніший у світі флот щасливим протягом 300 років

алкоголь в истории человечества

Не тільки пірати любили ром. Понад 300 років цей алкогольний напій служив основним паливом для британського флоту. Починаючи з придбання Англією Ямайки в 1655 році, моряки отримували пінту рому як денний раціон і дбали про те, щоб ром не розбавляти, додаючи порох і підпалюючи його.

Ром не тільки охороняв команду від падіння морального духу, але і захищав від цинги. Коли начальство визнало ром занадто міцним для вживання в чистому вигляді, адмірал Едвард Вернон винайшов «грог», суміш рому, води, лимонного соку і коричневого цукру.

Історія № 7.

Без «Повстання через віскі» не існувало б політичних партій, якими ми їх знаємо

восстание из-за виски

«Повстання через віскі» зіграло важливу роль у зародженні Америки, яку ми знаємо сьогодні. Коли тисячі колоністів зібралися разом, щоб протестувати проти нового податку на віскі, повстання зустріло залізну руку нового уряду США на чолі з головнокомандувачем Джорджем Вашингтоном.

Придушення повстання довело колоністам, що молодий уряд здатний захистити себе, і заклало основу для судового переслідування за зраду.

Податок на віскі також був однією з проблем, висунутих антифедералістами. Він допоміг породити поділ ідеології, який привів до створення перших окремих політичних партій Америки.

Історія № 8.

Християнство було офіційною релігією Київської Русі частково тому, що дозволяло пити

алкоголь в истории человечества

Коли справа доходить до вибору релігії, важливо правильно розставити пріоритети. Саме це і зробив київський князь Володимир, обравши християнство державною релігією частково потому, що воно не забороняло випивку.

Різні релігійні лідери приходили до двору Володимира, щоб представити свої релігії для ознайомлення. Його особлива причина відмови від ісламу полягала в тому, що «пияцтво — радість, ми не можемо існувати без цього задоволення». Зрештою Володимир зупинився на християнстві.

Історія № 9.

Джордж Вашингтон та інші американські політики купили голоси за випивку

гора рашмор

Кожному політичному діячеві важливо знати, що подобається виборцям. Коли справа дійшла до Джорджа Вашингтона і його земляка з Вірджинії, відповіддю був алкоголь.

На початку кар’єри Вашингтон використовував всі фонди кампанії, щоб купити досить спиртного і переконати виборців обрати його в 1758 році. Ця практика обміну спиртних напоїв на голоси тривала до тих пір, поки 18-я поправка не заборонила алкоголь в 1920.

Історія № 10.

Вино допомогло Шотландії та Франції побудувати Старий союз

Прагнучи вибратися з тіні Англії, Шотландія в кінці 13 століття звернулася до Франції, щоб створити Старий союз. Це партнерство стало одним з найважливіших та стратегічних в історії Шотландії.

І вино допомогло йому в цьому. Вино активно брало участь в переговорному процесі: Франція пообіцяла Шотландії перший вибір кращих вин Бордо.

Після того, як альянс зміцнився, шотландці отримали першокласне вино в обмін на допомогу французьким військовим, включаючи допомогу в битві при Азенкурі та допомогу Жанні д’Арк в Орлеані. Народи багато років працювали разом, щоб придушити англійську експансію і змусити Англію заздрити чудовим винним погребах Шотландії.

Історія № 11.

Ром сприяв розвитку міжнародної работоргівлі

Після того, як колоніальні американці навчилися робити ром з патоки, заводи з виробництва рому стали великим бізнесом в Новій Англії. Вест-Індія була переповнена патокою через величезні цукрові плантацій. І Вест-Індія, і Америка використовували рабів для вирощування товарних культур.

З цих коренів сформувалася трикутна торгова система: Нова Англія обмінювала ром і рабів в Африці. Работорговці відправляли рабів з Африки в Вест-Індію через Середній прохід. Вест-Індія обмінювалася патокою і рабами з американськими колоністами.

Ця похмура глава в історії рома процвітала до тих пір, поки американський уряд не скасував работоргівлю в 1807 році.

Історія № 12.

Луї Пастер вивчив вино і пиво, щоб винайти пастеризацію

алкоголь в истории человечества

Пастеризація стала синонімом молочних продуктів. Але підштовхнуло Луї Пастера до його найвідомішого відкриття цікавіше завдання. Робота Пастера як хіміка полягала у вивченні ферментації та закислення вина. Саме Пастер довів, що причиною псування вина і пива є бактерії.

Щоб протидіяти їх впливу, він протестував процес кип’ятіння рідин з подальшим їх охолодженням. Вчений завершив перший успішний досвід в 1862 році. Сьогодні цей процес відомий як пастеризація.

Поделиться: