Генрі Холмс і його «Замок смерті»: історія американського злочинця № 1

Довгий час цей чоловік займав почесний п’єдестал американського злочинця № 1. Що не дивно: на рахунку Генрі Холмса, сучасника Джека-Різника, чи то 9, чи то 27 жертв, хоча деякі джерела приписують йому 200. Ця людина, мабуть, зібрала в собі всі гірші якості: Холмс був кривавим серійним вбивцею, багатоженцем, шахраєм і збудував цілий готель смерті.

Звичайні відвідувачі навіть не підозрювали, що через стіну в тяжких муках гинуть ні в чому не винні люди. Звичайно, Холмс любив вбивати, але куди більше він прагнув американської мрії — розбагатіти…

Хто такий Генрі Холмс і що за «Замок смерті» він побудував?

Будинок, в якому народився майбутній серійний вбивця

Справжнє ім’я кривавого вбивці, афериста і багатоженця — Герман Вестер Маджетт. Народився він в заможній родині в 1861 році в Гілмантоні, Нью-Гемпшир. З дитинства відрізнявся гострим розумом, мав потяг до пізнання в медицині. Деякий час практикував хірургічні навички на тваринах. У студентські роки в Мічигані підозрювався в крадіжці трупів для вивчення і подачі неправдивих страхових позовів.

Ім’я Генрі Говард Холмс з’явилося після переїзду в Чикаго, де пізніше його прозвали «Чікагським чудовиськом». У 1885 році він влаштувався працювати в аптеку під новим ім’ям. З чуток фармацевтичний бізнес Холмс придбав, убивши літнього власника аптеки. Дружина покійного аптекаря також таємниче зникла. За словами Холмса, вона переїхала до Каліфорнії, а незабаром після цього він викупив поруч розташовані будинки та реконструював під готель.

Багатоженець зі стажем

Холмс легко втирався в довіру до своїх жертв

Одружившись заради спадщини на Кларі Лаврінг і не отримавши такої, Холмс більше не став обмежувати себе в кількості шлюбів. Перебуваючи в шлюбі з Кларою, він незаконно укладав нові фіктивні союзи.

У 1887 році одружився з Мірт Белкан. У цих відносинах з’явилася на світ донька злочинця Люсі. Третьою дружиною Холмса стала випадкова попутниця Джорджіани Йоук. Четвертою — підпорядкована Джулія Смайт. Вона вважається однією з жертв свого «чоловіка», оскільки безслідно зникла в Чикаго, як і багато інших жінок.

Генрі Холмс і його «Замок смерті»

Вид на готель World’s Fair, також відомий як «Замок вбивств», на 63-й вулиці в Чикаго, штат Іллінойс, середина 1890-х років

Холмс прославився як один з перших серійних вбивць США, якому офіційно присвоєна така класифікація в кримінальному законодавстві. Основним місцем скоєння злочинів стала будівля, що одержала назву «Замок вбивств». Жахливе місце назвали так не тільки тому, що жертви знаходили тут свою смерть.

Жовта преса стверджувала, що будівля була спочатку спроектована для болісних цілей. У ній був підвальний крематорій, обладнані газовими камерами та люками приміщення.

У газетах писали, що Холмс спорудив спеціальний жолоб, по якому в підвал спускав трупи: подібні пристрої в той час застосовувалися для транспортування брудної білизни.

Приблизний макет замку Холмса

Називати будівлю готелем не зовсім вірно: перший поверх займали торгові площі та аптека, а на другому здавалися в оренду на тривалий термін квартири. Третій поверх добудували в 1893 році та за заявою Холмса будівля мала стати готелем. Але закінчена вона ніколи не була, це був лише спритний хід залучити інвесторів і страховиків.

Охоронець і прибиральник «Замку» розповідав поліціянтам, що на верхні поверхи його не допускали. У 1895 році будівля постраждала під час пожежі. Потім на місці «Замку вбивств» побудували поштове відділення.

Кількість жертв кривавого Холмса

Генрі Холмс

З великою часткою ймовірності Холмсом вбито близько 9 осіб, сам він згадував про 27. Ці дані вказав автор книги про злочинця Адам Зельцер. Герберт Есбері в книзі «Перлина прерії» (1940 р.) вказував кількість загиблих у 200 осіб. Після цього історія про жахливі масштаби злочинів розійшлася по світу і стала сприйматися істиною.

Не доведений і той факт, що в готель обманним шляхом Холмс заманював незнайомі особи з метою вбивства. Всі 9 жертв були йому добре знайомі. До реальних жертв можна віднести Джулію Коннор з шестирічною дочкою Перл. Мати з дівчинкою пропали в 1891 році.

Жертви кривавого аптекаря Мінні і Ненні Вільямс

Встановлено, що між Джулією і Холмсом існував зв’язок і вона брала участь в його шахрайських діях. Сам він довгий час заперечував вбивство жінки, потім зізнався, що це сталося випадково під час аборту. Факт цей залишився не підтверджений слідством.

До убитих Холмсом відносять сестер Мінні та Ненні Вільямс. Обидві мали інтимні взаємини зі злочинцем.

Історія містера Пітзела

Сколько человек на самом деле убил Генри Холмс, нам уже не узнать

У 1894 році Холмс був заарештований за шахрайство в Техасі. До цього він переховувався під ім’ям Н.М. Ховарда і під час арешту розкрив свій постійний псевдонім співкамерникові Меріону Хеджепету.

Йому він довірив і схеми шахрайства зі страховкою. Холмс відкривав рахунки на вигаданих людей, а потім під ім’ям родича пред’являв трупи, вимагаючи страхову винагороду. Майже всі співробітники готелю мали страховку життя, а через час таємниче зникали.

Разом з посібником Пітзелом вони інсценували смерть останнього і хотіли отримати страхувальні 10 000 доларів. Пізніше він все ж убив компаньйона, переконавши його сім’ю сховатися. При розтині в крові Пітзела були виявлені сліди хлороформу, що підтверджує насильницьку смерть. Близьким він доводив, що Пітзел живий.

Тіло Холмса повторно ексгумували у 2017 році

Вважається, що водночас Холмс убив його вдову і трьох її дітей. Розкладаються тіла 2 дівчат були знайдені в підвалі будинку в Торонто. В Індіанаполісі в орендованому вбивцею будинку в каміні були виявлені фрагменти кісток і зуби.

Заарештували Холмса в листопаді 1894 року у Бостоні. Після цього масові зникнення і смерті припинилися. Однак суд визнав його винним лише у вбивстві партнера Бена Пітзела, за що Холмс був повішений у в’язниці незадовго до свого 35-річчя в 1896 році. Смерть наздогнала злочинця не відразу: шийні хребці витримали, і агонія тривала 15 хвилин.

Ходили чутки, що страчений і похований був інший чоловік під виглядом Холмса. У 2017 році останки вбивці витягли та підтвердили їх приналежність.

Генрі Холмс і його «Замок смерті» в кіно

У фільмі “Диявол в місті” роль Холмса виконає Леонардо Ді Капріо

Його образ став прототипом для багатьох фільмів, в тому числі він розкритий одному з найпопулярніших британських детективів 21 століття «Сучасний різник / Жорстокі таємниці Лондона». Ще один фільм про Холмса повинен вийти на екрани в 2021 році. Картину знімає творець «Славних хлопців» і «Ірландця» Мартін Скорсезе. У ролі головного злочинця постане Леонардо Ді Капріо.

Поделиться: