лавлейс фильмы про абьюзивные отношения

У цій добірці зібрали кращі фільми про абьюзивні відносини, які не тільки змусять співпереживати героям, а й допоможуть краще зрозуміти себе і власні стосунки з партнером.

Іноді розпізнати ознаки абьюзу і побачити, що ваші особисті кордони порушують, вас принижують, несправедливо ставляться або пригнічують волю простіше крізь призму чужих історій, ніж через власну.

Фільми про абьюзивні відносини — ТОП-15

«Трамвай “Бажання”», 1951

фильмы про абьюзивные отношения

Жорстокість з боку сім’ї — що може бути гірше? Втративши роботу і репутацію, Бланш Дюбуа приїжджає погостювати до вагітної сестри. Але замість підтримки отримує осуд і байдужість, в тому числі з боку чоловіка родички Стенлі. Однак це не заважає йому зґвалтувати жінку, поки дружина перебуває в пологовому будинку.

Зовні манірна поведінка і кокетство Бланш таять за собою вразливу натуру, понівечена душа якої постраждала після невдалого шлюбу. Невелика надія на щастя Дюбуа руйнується зусиллями близьких. Картину неодноразово перезнімали в новому акторському складі — в 1995 і 2014 роках.

«9 1/2 тижнів», 1985

фильмы про абьюзивные отношения

Молоді Мікі Рурк і Кім Бейсінгер в гарячій мелодрамі про нерозділені почуття.

Любов — всього лише ілюзія, адже Джон досконало володіє майстерністю зваблювання. Нищівна пристрасть, постільні втіхи — ось все, що насправді потрібно Джону. Але для Елізабет справи йдуть інакше. Вона змінює принципам, постійно йде на поступки та до останнього вірить в щирість почуттів, виконуючи бажання коханця.

«Квіти лілових полів», 1985

фильмы про абьюзивные отношения

Драматичний фільм Стівена Спілберга показує життя на початку ХХ століття з усіма її забобонами та складнощами. У центрі сюжету вагітна 14-річна Силія, зґвалтована власним батьком.

Протягом фільму героїня безперервно рухається до свободи та незалежності. Жахливі умови життя і події не ламають її, а роблять сильніше.

«У ліжку з ворогом», 1991

фильмы про абьюзивные отношения

Страх перед фізичним насильством, постійний контроль і тиск з боку чоловіка доводять героїню (Джулія Робертс) до відчаю. Вона вирішується на ризикований крок: імітує власну загибель і ховається в маленькому містечку, де знаходить нове кохання.

При цьому жінка продовжує таємно відвідувати стареньку матір. Це її й видає — чоловік-абьюзер виявляє її місце проживання.

«На що здатна любов», 1993

фильмы про абьюзивные отношения

Список фільмів про абьюзивні відносини не може обійтися без біографічної стрічки про шлюб Тіни Тернер.

На виступі відомого виконавця Айка Тернера в руки тоді ще Анни Мей (справжнє ім’я Тернер) потрапляє мікрофон. Дівчина підкорює публіку і знаменитого виконавця своїм голосом, і Айк запрошує її в музичну групу. Між ними спалахує іскра. Пара укладає шлюб.

Тернер стає продюсером дружини, але в момент, коли популярність Тіни затьмарює його власну, чоловік перетворюється на жорстокого монстра. Лише любов до музики допомагає пережити Тіні жахливий час.

«Страх», 1996

фильмы про абьюзивные отношения

Безневинна красуня-підліток Ніколь на дискотеці знайомиться з чарівним Девідом. Закохана дівчина довіряє хлопцеві. А ось її батько підозрює недобре: дуже парубок прагне всім догодити.

Поступово романтичні відносини перетворюються в одержимість. У Девіда запальний характер, його ревнощі переходять всі межі та призводять до божевілля. Тепер Ніколь і її сім’ї мають боротися за життя.

«Убий мене ніжно», 2001

Як часто за виглядом щасливої і врівноваженої людини ховається нещадний маніяк і вбивця? Фатальна зустріч Еліс з незнайомцем на пішохідному переході стає причиною розриву стабільних відносин з хлопцем. Вона закохується і не помічає дивацтв в оповіданнях судженого.

Поступово чудова сімейна ідилія перетворюється на пекло. Анонімні листи та припущення про страшне минуле чоловіка наводять підозри. Таємне стає явним і виявляється заховано в замкненій коморі.

«З мене досить», 2002

фильмы про абьюзивные отношения

Роман, як в казці про Попелюшку, переростає в весілля. Здавалося, мрії скромної офіціантки Слім справдилися — красивий і багатий чоловік Мітч, будинок і маленька донька.

Але сімейне щастя оманливе. Через кілька років вона дізнається про постійні зради чоловіка, який несподівано перетворився на тирана та агресора. Щоб врятувати себе і дитину від побоїв і принижень, Слім стає сильніше морально і фізично і виривається зі страшного життя.

«Диявольський острів», 2003

Шлюб зі звичайним хлопцем-гітаристом Мітчем здається Джуліані ідеальним способом втекти з-під опіки багатих батьків. До того ж щирість почуттів обранця змушує повірити, що йому потрібна тільки дівчина, а її не гроші.

Весільна подорож в мисливському будиночку на озері розкриває натуру чоловіка. Дбайливий і ніжний для інших, насправді він виявляється божевільним і хоче назавжди залишитися удвох далеко від цивілізації.

«Візьми мої очі», 2003

фильмы про абьюзивные отношения

Пілар любить чоловіка, але його запальний і неврівноважений характер змушує забрати сина і піти з сім’ї. Пізно вночі в одних капцях з дитиною вона приходить до сестри. Нова робота і психічний перепочинок повертають жінку до нормального життя.

Заради неї чоловік відвідує курси, вчиться контролювати гнів і емоції. Сім’я возз’єднується, але життя не стає кращим і призводить до остаточного розриву.

«Лавлейс», 2013

фильмы про абьюзивные отношения

Біографічний фільм про життя найвідомішої актриси «фільмів для дорослих». Одна єдина роль принесла їй світову популярність і обожнювання шанувальників.

Але життя жінки буле не таке барвисте, як може здатися. Поза публікою вона поверталася до деспотичного чоловіка-тирана, за сумісництвом продюсера. Їй довелося пережити всі жахи сексуального насильства, рукоприкладства і психологічного тиску.

«Великі очі», 2014

Цей фільм про абьюзивні відносини заснований на реальних подіях, що відбулися в Америці в 50-х роках XX століття.

Талановита художниця Маргарет малює незвичайні картини дітей з величезними очима, відображаючи в них себе. Вона знайомиться з Волтером Кіном, який доводить її творчість до такої міри популярності, що зображення друкують на календарях, листівках, одязі.

Все було б чудово, але чоловік привласнює собі авторство робіт. До певного часу героїня приймає таке положення справ і просто радіє успіху. Але Волтер намагається переконати всіх в тому, що геніальний художник — він, навіть власну дочку. Дівчинка підростає, усвідомлює, що відбувається і підтримує Маргарет в боротьбі за права.

«Зникла», 2014

фильмы про абьюзивные отношения

Еммі звикла домінувати у відносинах, тому і чоловіка вибрала підходящого. Але ідеальний кандидат ніяк не підкоряється остаточно.

Чоловік, невдаха-письменник Нік, починає опір. Тоді Еммі організовує злочин, в якому жертвою представляє саму себе. Вина лягає на чоловіка і всі ниточки ведуть саме до його персони…

«Берлінський синдром», 2016

фильмы про абьюзивные отношения

Туристка з Австралії знайомиться в Берліні зі шкільним учителем. Але роман розвивається зовсім не за тим сценарієм, як хотілося дівчині. Скромна і невпевнена в собі особа потрапляє під методичний тиск партнера.

Токсичні відносини зі справжнім психопатом і маніяком, невдалі спроби втечі із замкненої квартири, страх і напруга — складна кінокартина не для людей зі слабкими нервами.

«Тоня проти всіх», 2017

тоня против всех

В основу картини покладено біографію видатної фігуристки Тоні Хардінг. Вона стала першою в історії американського жіночого катання і другою у світі фігуристкою, яка виконала складний потрійний аксель.

Деспотична і жорстока мати з раннього віку калічить тендітну дитячу психіку. Дівчинка фактично позбавлена материнської ласки та навіть не може мати друзів. На перше побачення її супроводжує матір. В результаті Тоня перетворюється в жорстоку особу, для якої на шляху до успіху немає перешкод.

Але жорстка манера катання, нетрадиційні костюми та музичне супроводження не дають бажаних оцінок суддів. Це ще більше озлоблює дівчину.

Приватне життя складається невдало, чоловік має нестабільний і неврівноважений характер. Всі моменти складного життя призводять до злочину — суперниці на змаганнях на замовлення Тоні і її чоловіка ламають ногу…

Поделиться: