Як з’явилася квітка в петлиці: історія бутоньєрки

Сьогодні цей аксесуар чоловічого костюма можна все частіше побачити лише на весіллі, але ж ще в не такому далекому минулому квітка в петлиці піджака могла багато розповісти про свого власника. Про що саме і взагалі як з’явилася мода на квіткові прикраси, читайте в нашій статті.

Як завжди, Древній Єгипет

Здається, все краще у світі було винайдено саме там. Не виключенням стала і бутоньєрка: в далекі часи древні греки приколювали квітку до одягу, щоб підтримати учасників спортивних змагань. Пізніше, вже в епоху містичного Середньовіччя, невеликий букет з трав носили в цілях боротьби з поганим запахом і хворобами.

Під час військових битв англійці, щоб помилково не вбити союзника, приколювали певний тип квітки. Французи під час великої революції підіймалися на ешафот з червоною гвоздикою, що символізує сміливість і безстрашність. Ну і, звичайно ж, лицарі та квіти, подаровані дамою серця…

“Как денди лондонский одет…”

Особлива популярність прийшла до бутоньєрки в 19 столітті разом з епохою романтизму: дами прикрашали квітами волосся, чоловіки — лацкани піджаків, що мало символізувати крихкість людини та природи. А з огляду на загальне безумство і спроби «заговорити мовою квітів», найчастіше букет носив не тільки декоративний характер: від його складу залежало і те, що хотів сказати його володар.

Маки, незабудки та конвалії символізували, наприклад, кінець відносин, а за допомогою гвоздики легко відповідали на питання «так» чи «ні». Смугаста — «ні», однотонна — «так». Погодьтеся, зручно, коли не знаєш, як позбутися від надокучливого кавалера.

Принц Альберт і Оскар Уайльд

З першого, кажуть, все і почалося. Наречений королеви Вікторії був знатний модник і вигадник. Саме він, мовляв, під час весільної церемонії в 1840 році витягнув з букета нареченої квітку, зробив дірку у своєму мундирі та вставив її туди. Судячи з малюнків, правда, ніяких квітів в його мундирі немає, але легенда гідна того, щоб бути правдою.

Наступним був Оскар Уайльд, який носив в петлиці піджака гвоздику, пофарбовану в зелений колір. В його часи квітка в петлиці вже вважалася ознакою гарного смаку і модно одягненої людини або денді. Вибрати квітку було не менш важливо, ніж вибрати костюм. Носили бутоньєрки й герої письменника.

Як носити?

У спеціальній вазі, як Пуаро Агати Крісті, або просто встромивши в петлиці лацкана. Зазвичай для цих цілей на зворотному боці є спеціальна петелька. Якщо немає — на те, щоб її змайструвати, піде максимум п’ять хвилин. Вибір квітки залежить від уподобань самого чоловіка, а так же того, який з видів буде органічно виглядати з його особою.

У 30-ті роки минулого століття моду на білу гвоздику в петлиці ввів принц Уельський, який з’явився якось в костюмі з квіткою на Голлівудській вечірці. Цю ж квітку, яка означала щось на кшталт «о, моє бідне серце», вибрав і для свого весілля з Уолліс Сімпсон в 1937 році й герцог Віндзорський (див. фото вище). А вже після один за іншим скопіювали все голлівудські знаменитості.

Бутоньєрка сьогодні

Чарлі Чаплін, кадри з фільму «Вогні великого міста»

Як я вже писала вище, стала використовуватися виключно під час весільних церемоній. Тут, звичайно, важливо, щоб квіти в петлиці піджака і квіти в букеті нареченої збігалися і символізували гармонію і єднання.

В останні роки, однак, почала зростати й мода на чоловічі прикраси: один за іншим головні світові модники стали прикрашати свій одяг живими або штучними квітами. Ось хоча б Вігго Мортенсен (дивимося фото на превью) або Роберт Дауні-молодший. Ці чоловіки виглядають дійсно стильно.

На фото вище кілька прикладів брошок і бутоньєрок для лацкана піджака. Саме час починати експериментувати.

Поделиться: