ТОП-7 зарубіжних детективів, заснованих на реальних подіях

Детективи — особливий літературний жанр, що дозволяє поєднати в собі містицизм, динамічний сюжет і реальні події. Є геніальні автори, здатні перетворити банальний злочин в гостросюжетну загадку, подавши реальне розслідування незвично і цікаво. Пропонуємо список кращих детективів за останні 20 років.

Майкл Коннеллі «Лінкольн для адвоката», 2005

линкольн для адвоката книга

Адвокат Мікі Холлер приймає «на колесах», а саме його офіс — заднє сидіння автомобіля. Крім прибутку, для нього нічого не має значення. Справа багатого клієнта з Беверлі-Хіллз, арештованого за напад на повію, спочатку здається простою і прибутковою. Але адвокату доводиться побоюватися за власне життя.

У Майкла Коннеллі динамічні сюжети та легкий стиль, що зробило популярним весь цикл романів про талановитого адвоката, здатного виграти безнадійну справу і докопатися до істини.

Стіг Ларссон «Дівчина з татуюванням дракона», 2005

девушка с татуировкой дракона книга

Роман опублікований вже після смерті автора і з того часу за мотивами книги знятий телесеріал і 2 версії повнометражного детектива.

Перший бестселер з трилогії «Міленіум» розповідає про зв’язок зниклої 40 років тому родички великого підприємця з численними вбивствами жінок в різних частинах Швеції. Економічний журналіст Мікаель Блумквіст проводить незалежне розслідування. І коли розгадка здається очевидною, виникають нові факти.

Попри особливу манеру викладу автором сюжету, його книги притягують і захоплюють читача.

Давід Лагеркранц «Спокуса Тьюринга», 2009

Давид Лагеркранц «Искушение Тьюринга», 2009

Один з творців довоєнного приладу, який вважають першим комп’ютером, загинув при загадкових обставинах. Без Алана Тьюринга сучасні комп’ютерні технології могли б не виникнути такими, які є.

Надкушене яблуко — логотип Apple —  нагадує нам про отруєний фрукт, виявлений біля тіла Тьюринга.

Автор у своєму детективному романі дав власну оцінку подіям і спробував спростувати офіційну версію «самогубство».

Кріс Картер «Погляд з темряви», 2011

Крис Картер «Взгляд из темноты», 2011

Реалістичність книг автора обумовлена ​​не тільки в фактах і сюжетах. Кріс Картер — досвідчений психолог-криміналіст, його досвід налічує понад 100 кримінальних справ.

Детектив описує серійні вбивства маніяка. Перша жертва виявлена ​​в м’ясній крамниці в Лос-Анджелесі. З видимих ​​слідів злочину — зашитий надріз на тілі, в якому заховано щось жахливе. Кількість жертв зростає і в руках маніяка виявляється не одна дівчина.

Донато Каррізі «Втрачені дівчата Риму», 2014

Донато Карризи «Потерянные девушки Рима», 2014

Італійський автор за основу сюжету завжди бере реальний злочин. Він — дипломований фахівець в галузі кримінології, тому його романи реалістичні та дозволяють читачеві повністю зануриться в атмосферу книги.

Головні дійові особи — Маркус, священник-пенітенціарій і Сандра Вега, фотограф-криміналіст. У Рим її приводить власне розслідування загибелі чоловіка, де вона знайомиться з таємничим Маркусом.

Окремі нескладні, на перший погляд, історії поступово переплітаються та утворюють цілісну картину. Каррізі майстерно тримає інтригу до самого кінця детектива.

Алісія Хіменес Бартлетт «Не клич мене більше в Рим», 2015

Алисия Хименес Бартлетт «Не зови меня больше в Рим», 2015

Ще один успішний детектив із серії романів про інспектора Петра Делікадо.

Іспанський підприємець, сім’янин виявлений мертвим в обіймах повії. Передбачуваний вбивця, сутенер, незабаром сам виявляється застреленим. Через 5 років на прохання вдови розкрити серію вбивств береться інспектор Петр Делікадо разом з вірною помічницею Гарсон.

Террі Салліван «Клоун-вбивця. Справа маніяка Джона Гейсі », 2018

Терри Салливан «Клоун-убийца. Дело маньяка Джона Гейси», 2018

Скільки в реальності було жертв у кривавого маніяка, невідомо. Офіційно підтверджені 33 віком від 9 до 30 років.

Скандальна справа про серійного психопата Джона Гейсі, що вийшов достроково з в’язниці та здійснив серію нових злочинів.

Маніяк під маскою клоуна ходив по лікарнях, мило спілкувався з дітьми та активно співпрацював з органами. Весь судовий процес до винесення вироку поданий з документальною точністю з точки зору поліції. Читача чекає паралізуючий жах і динамічний сюжет без художніх надмірностей.

Поделиться: