5 великих творів мистецтва, куплених на барахолці

Ренуар — 7 доларів, Поллок — 5. Підходь, що не скупися, купуй живопис.

Не так давно ми розповідали вам про головні барахолки світу, куди стікаються любителі антикваріату, кітчу і всякого вінтажу. На блошиних ринках і справді можна купити за десять євро Пікассо, як сталося з одним щасливчиком десять років тому. Але це, на жаль, справа випадку, і справжні знавці старовини ретельно прочісують свої мисливські угіддя, щоб не упустити нічого цінного.

Однак іноді упускають. І великі твори мистецтва, які було сховано в гаражах, скринях і на антресолях, потрапляють в руки обивателів. Зібрали вам 5 найяскравіших випадків покупки прекрасного за ціною гамбургера.

Фотографії Ансела Естонії Адамса, 200 млн доларів

Ансель Адамс за роботою в Національному парку Йосеміті

Саме в таку суму оцінюються два ящики негативів, які на барахолці купив американський художник Рик Норсігян, який забрів на ринок в пошуках крісла цирульника. За негативи продавець просив божевільну суму — 70 доларів, але Ріку вдалося сторгуватися до 45. Обидва, і покупець, і продавець, вважали, що нічого особливо цінного фотографії з Йосемітського національного парку не уявляють.

П’єр Огюст Ренуар, 100 тис. доларів

Випадково знайдений пейзаж Ренуара

Саме в таку суму оцінюється картина «Пейзаж на березі Сени». На блошиному ринку в долині Шенандоа вона була куплена за 7 доларів. Покупниці просто сподобалася рама, а сама робота здалася посередньої. Однак випадкова радість мешканки Вірджинії виявилася недовгою — коли вона віднесла полотно для оцінки, їй повідомили дуже неприємну звістку — Ренуара викрали з Балтиморського музею в 1951. Довелося повернути.

Можливо, Джексон Поллок, 100 млн доларів

«Что еще нах.. за Джексон Поллок такой?»

«Що ще за Джексон Поллок такий?»

Якщо вдасться довести, що куплена за 5 доларів гігантська і потворна, як висловилася покупниця Тері, картина, на якій розбризканої червона, жовта, чорна і біла фарби, належить пензлю знаменитого авангардиста, вона буде коштувати 100 (ми не помилилися) мільйонів.

Попередній господар придбав її на гаражному розпродажу за пару баксів, припустивши, що полотно може належати пензлю знаменитого Джексона Поллока. «Що ще за Джексон Поллок такий?», — вигукнула Тері. Саме так і називається фільм, знятий про цей твір мистецтва.

Енді Уорхол, 2 млн доларів

Той самий Енді

У таку суму оцінили куплену на іншому гаражному розпродажу картину, зі зворотного боку якої зроблений ескізний начерк співака Руді Валле роботи Енді Уорхола. Як він опинився в такому місці та в такий час, історія замовчує.

Ілля Болотовський, 20 тис. доларів

Більш бюджетний Болотовський

Не так дорого, як Адамс, однак Бет Фібек, яка купила «Вертикальний ромб» знаменитого художника-авангардиста, своїми витівками навряд чи заробила б такі гроші. Всю свою творчу біографію Бет малювала кішок з великими очима. На одній з виставок в Північній Кароліні вона замерзла і забрела в магазинчик за светром. Там її увагу і привернуло полотно, за який жінка виклала 10 доларів.

Поделиться: