10 відомих людей з шизофренією: розплата за геніальність

известные люди с шизофренией

Більшість людей з нестандартним мисленням страждали різними психічними відхиленнями. Авраам Лінкольн, наприклад, мучився від хронічної депресії, Ернест Хемінгуей зіткнувся з помутнінням розуму, що і привело письменника до самогубства, а у принцеси Діани була нервова булімія. Однак найбільш частим захворюванням серед великих є шизофренія, що включає галюцинації, марення, дезорганізованість і порушення працездатності. Хто вони, найвідоміші люди з шизофренією, і як жили з захворюванням, я розповім в цій статті. Список і фото знаменитостей.

Бетті Пейдж

известные люди с шизофренией

Відома американська фотомодель жанру пін-ап була символом Америки 50-х років. З 1958 року Бетті надмірно захоплювалася релігією, стала християнкою і встигла попрацювати в кількох християнських організаціях. Офіційний діагноз красуня отримала в 1979 після нервового зриву, провела півтора в клініці та до кінця життя перебувала під наглядом фахівців. Померла у 2008 році у віці 85 років.

Ісаак Ньютон

известные люди с шизофренией

Відмінний набір — шизофренія + біполярні розлади особистості. З геніальним фізиком і математиком побудувати діалог було практично неможливо, оскільки його настрій змінювався зі швидкістю світу.

Філіп К. Дік

известные люди с шизофренией

Страждав легкою формою захворювання. Літератори вважають, що саме шизофренія допомогла письменникові створити бестселери, за якими були зняті фільми «Той, що біжить по лезу бритви» і «Згадати все». Така плата Діка за геніальність.

Фрідріх Ніцше

известные люди с шизофренией

Діагноз філософа звучить страхітливо: ядерна мозаїчна шизофренія. Найяскравішим симптомом такого перебігу хвороби є манія величі. Розумієте, звідки корені ідеї Ніцше про надлюдину?

Вінсент Ван Гог

известные люди с шизофренией

Очікуваний персонаж в списку відомих людей з шизофренією. Більшу частину геніальних робіт митець створив в періоди загострення. Під час шизофренічних припадків він не спав цілодобово і писав по кілька картин в день.

Франц Кафка

известные люди с шизофренией

Шизофренія була одною з численних вад геніального письменника. В цей же список внесемо невроз, психастенію функціонального характеру і часті депресивні стани. Симптоми, з якими жив письменник: збудливість, переміжна з нападами апатії, порушення сну, перебільшені страхи, психосоматичні проблеми в інтимній сфері.

Микола Гоголь

известные люди с шизофренией

Ще один обов’язковий герой нашого рейтингу — класик вітчизняної літератури. До шизофренії як такої варто додати клаустрофобію і психоз. Звукові та зорові галюцинації для Н.В. були звичайним явищем — на їх основі він створив деяких героїв своїх безсмертних творів. А ще Гоголь часто говорив, що всі органи в його тілі розташовані «догори ногами».

Джон Неш

известные люди с шизофренией

Відомий американський математик досяг великих висот у вивченні теорії ігор та диференціальної геометрії. У 1994 році став лауреатом Нобелівської премії, є прототипом головного героя фільму «Ігри розуму». Протягом життя зробив величезний прорив — змирився з недугою і навчився не звертати на шизофренію уваги. Загинув в автокатастрофі у 2015.

Парвін Бабі

известные люди с шизофренией

Індійська акторка, зірка Боллівуду, почала лікуватися від недуги вже в 30 років. Вона вважала, що стала мішенню для всіх розвідок світу, в тому числі ФБР, ЦРУ, КДБ і Моссаду.

Олександр Скрябін

известные люди с шизофренией

Як же без композитора в списку найвідоміших людей з шизофренією. Скрябін по натурі був недовірливим і релігійним. Проте, завдяки хворобі першим звернувся до мистецтва світломузики.

Поделиться: